14.01.2024 r. – II NIEDZIELA ZWYKŁA

13.01.2024

„Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Kartuzach zaprasza dzisiaj na dzień otwarty szkoły w godzinach od 8.00 do 13.30.

Dzisiaj również po Mszy św. wieczornej odbędzie się w naszym Sanktuarium przedstawienie Jasełek przygotowanych przez pracowników Szkoły Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie oraz rodziców uczniów, na które serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– w środę Św. Antoniego, opata;
– w piątek Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W czwartek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy podczas swojego pontyfikatu przypominał Św. Jan Paweł II. Również tego dnia Szkoła Podstawowa w Staniszewie zaprasza na Spotkanie Noworoczne o godz. 17.00. Będzie to spektakl w wykonaniu uczniów i nauczycieli szkoły oraz kolędowanie rodzin pod batutą Pana Mateusza Białk. Na zakończenie poczęstunek.

W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii oraz o Jedność Chrześcijan, który poprowadzi Róża Matek Pani Mamelskiej.

Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodziny z Sianowa-Kożyczkowa: Elżbiety Reszka oraz z Młyńska: Agnieszki Piernickiej i Elżbiety Piernickiej.

W przyszłą niedzielę – 21 stycznia przypada Dzień Babci, a zaraz w poniedziałek – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych Kochanych Dziadków i Drogie Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana za nich Komunia Święta i serdeczna pamięć.

W tym duchu 28 stycznia na godz. 16.00 Szkoła Podstawowa w Staniszewie zaprasza na Bal Seniora. Koszt/os. 20 zł. Zapisy w sekretariacie szkoły.

W przyszłą niedzielę na Sumę o godz. 11.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w drugim roku formacji wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa!

Raz jeszcze ponawiamy nasze zaproszenie na udział w Pielgrzymce Parafialnej sanktuariów północno – zachodniej Polski w dniach: 3 – 6 kwietnia br. Prosimy jednocześnie osoby zapisane o wpłatę zaliczki.

Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”.

Kolęda:
Dzisiaj – niedziela – od godz. 14.00 – Kolonia cz. V i VI
15.01 – poniedziałek – od godz. 14.30 – Kolonia cz. VII oraz Staniszewo, strona prawa nad szosą – od Pana Macieja Warczaka do Pana Dariusza Szymańskiego
16.01 – wtorek – od godz. 14.30 – Kolonia cz. IX i X
17.01 – środa – od godz. 14.30 – Kolonia cz. VIII oraz dla tych, którzy wcześniej nie mogli przyjąć (prosimy o zgłoszenia!)