Ogłoszenia parafialne 07.01.2024r. – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

11.01.2024

Wspominając dzisiaj Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Zatrzymajmy się dzisiaj na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła domowego.

Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, a kolor szat liturgicznych zielony.

W dniu dzisiejszym zapraszamy na koncert zespołu „Nieboskłonni”, który odbędzie się w naszym Sanktuarium o godz. 16.00. Raz jeszcze przypominamy o zmianie terminu kolędy w Staniszewie, strona prawa nad szosą – od Pana Macieja Warczaka do Pana Dariusza Szymańskiego na poniedziałek 15 stycznia, od godz. 14.30, dziękując jednocześnie za wyrozumiałość.

W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek p. Czerwionka.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się przedstawienie Jasełek przygotowanych przez pracowników Szkoły Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie oraz rodziców uczniów. Serdecznie zapraszamy.

Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodziny z Sianowa – Kożyczkowa: Ireny Krajewskiej, Małgorzaty Szwaba i Bożeny Biankowskiej.

Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”.