Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej Królowej Kaszub

Program Wielkiego Odpustu 2024

Odpust lipcowy plakat

V niedziela Wielkiego Postu

20.03.2024

Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. wieczorna, bez niedzielnej homilii.

2. O wczoraj przez kolejne dziewięć dni po Mszy Św.odmawiamy Nowennę w intencji naszej Ojczyzny – o pokój, za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli.

3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone podczas kolekty na Wyższe Seminarium Duchowne            w Pelplinie.

4. Jutro dzień spowiedzi świętej w naszej parafii. Przybędą kapłani z naszego dekanatu. Zapraszamy z rana od godz. 8.00 do 9.00 oraz wieczorem od 16.30 do 18.00. Skorzystajmy z tego daru pojednania z Bogiem. Niech nie będzie nikogo, kto by w nadchodzące dni Świętego Triduum i Świąt Wielkanocnych nie był w stanie łaski uświęcającej.

5. We wtorek uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jednocześnie jest to dzień modlitw za mężczyzn oraz ich misję w Kościele, rodzinach         i świecie.

6. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św.    o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców Świętego Jana Pawła II. Tego dnia zapraszamy również na godz. 19.00 na Wielkopostny Wieczór Uwielbienia połączony z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Potraktujmy to wydarzenie jako chwile wyciszenia i przygotowania do zbliżającego się Wielkiego Tygodnia. Serdecznie zapraszamy.

7.  W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: -godz. 16.00, -17.30 i -19.00.

8. Zapraszamy dzieci na próbę scholii w sobotę o godz. 9.00.

9. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Swój dyżur mająrodziny z Sianowa – Alicji Dase, Gabrieli Wrońskiej i Emilii Rychert.

10. Również w sobotę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie do plebanii Rycerzy Kolumba na spotkanie formacyjne i wspólną modlitwę.

11. W przyszłą Niedzielę – Palmową – 24 marca br. odbędą się obchody Dnia Młodzieży                       w Kościerzynie. Wyjazd autokarem z placu przed kościołem o godz. 12.00. Koszt od osoby 40 zł. 

Również tego dnia o godz. 19.00 odbędzie się Kaszubska Droga Krzyżowa – organizowana po raz pierwszy przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie, Oddział Sianowo oraz ParafięBędziemy ją przeżywali w duchu wdzięczności za poświęcenie                   oraz męczeńską i patriotyczną postawę naszych Przodków, którzy w obronie kaszubskiego języka, kaszubskiej tradycji i kaszubskiej ziemi gotowi byli zapłacić najwyższą cenę. 

W tym roku Krzyż do poszczególnych Stacji będą niosły następujące grupy:

– od kościoła do III Stacji – Strażacy Straży Pożarnej

– od III do VI Stacji – Ojcowie Róż Żywego Różańca

– od VI do IX Stacji – Rycerze Kolumba

– od IX do XII Stacji – Sołtysi naszych miejscowości

– od XII do XV Stacji – Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego

– od XV Stacji do kościoła – Służba liturgiczna.

Mamy nadzieję, że ta forma nabożeństwa Drogi Krzyżowej stanie się coroczną tradycją, dlatego pozostałe grupy i wspólnoty naszej parafii będą w niej zaangażowane w roku przyszłym i następnych latach.

12. 25 marca rozpoczniemy po raz kolejny Duchową Adopcję Dziecka Poczętego w naszej parafii. Zachęcamy jeszcze do zapisywania się w zakrystii lub w biurze parafialnym.

13. W Wielki Piątek 29 marca br. zapraszamy na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej     do Wejherowa. Jest to rozważanie Męki Pana Jezusa przedstawionej na sposób inscenizacji. Wyjazd 8.30, powrót ok. 13.00. Koszt od osoby 10 zł. Zapisy u ks. Marcina. 

14. Pamiętajmy o kwiatach do Grobu Pańskiego. Kto chciałby się włączyć w przygotowanie, prosimy o złożenie swojej ofiary do oznaczonej skarbonki pod chórem. Wszystkim ofiarodawcom już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

15. Raz jeszcze przypominamy i prosimy, aby intencje na Msze św. zamawiać i rezerwować  w biurze parafialnym. Jest ono otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 16.00           do 17.30 oraz po Mszy św. do 19.15, a w sobotę od 10.00 do 12.00. Jak wiemy, Eucharystia jest darem największym, jaki pozostawił nam Chrystus. Od strony kapłanów wymaga się, by była ona sprawowana jak najgodniej, zaś od strony wiernych, by przeżywać ją jak najpobożniej. Również sposób jej zamawiania winien wymagać pewnej powagi. Ze względów praktycznych prosimy, by, pomijając nagłe sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu, wszystkie pozostałe intencje składać z miesięcznym wyprzedzeniem. To z pewnością ułatwi nam wszystkim godne przygotowanie oraz pobożne przeżywanie Eucharystii.

16. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”      oraz „Gość Niedzielny”. Są jeszcze świece wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest   na Kartuskie Hospicjum.