Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej Królowej Kaszub

Program Wielkiego Odpustu 2024

Odpust lipcowy plakat

10.03.24 – IV Niedziela Wielkiego Postu

11.03.2024

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. wieczorna, bez niedzielnej homilii.
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, Bóg zapłać Rodzicom, Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i uczniom. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej z Pomieczyńskiej Huty za przygotowanie podczas wizytacji z Księdzem Biskupem Ryszardem Kasyną przepięknej inscenizacji dotyczącej historii Figury Matki Bożej Sianowskiej oraz powstania naszego Sanktuarium. Dziękujemy mieszkańcom i pracownikom Domu Geriatrycznego za tak miłe przyjęcie Księdza Biskupa i kapłanów, za poczęstunek i gościnność. Bóg zapłać.
 3. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Pani Doroty Pakura. Zapraszamy.
 4. Sprzątanie kościoła w piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej. Swój dyżur mają rodziny z Sianowa – Marii Wielogórskiej, Magdaleny Skierka oraz Aleksandry Sypion.
 5. W Niedzielę Palmową – 24 marca br. odbędą się obchody Dnia Młodzieży
  w Kościerzynie. Wyjazd autokarem z placu przed kościołem o godz. 12.00. Koszt od osoby 40 zł. Zachęcamy szczególnie młodzież klas ósmych, bowiem to wydarzenie wiary jest jednym z elementów formacji przygotowującej do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  Zapraszamy również młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Zapisy u ks. Marcina.
 6. 25 marca rozpoczniemy po raz kolejny Duchową Adopcję Dziecka Poczętego w naszej parafii. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 7. W Wielki Piątek 29 marca br. zapraszamy na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Wejherowa. Jest to rozważanie Męki Pana Jezusa przedstawionej na sposób inscenizacji. Wyjazd 8.30, powrót ok. 13.00. Koszt od osoby 10 zł. Zapisy u ks. Marcina.
 8. W ubiegły poniedziałek odszedł do wieczności Śp. J.E. Ksiądz Biskup Senior Piotr Krupa. Niech dobry Bóg przyjmie go do swego Domu po zasłużoną nagrodę wiecznego zbawienia.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 10. Warto przypomnieć sobie w Wielkim Poście treść IV przykazania kościelnego:
  „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresie
  pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Każdy wierzący katolik będzie
  zatem pamiętał, by udział w zabawach odłożyć na czas późniejszy. Nie przystoją huczne
  uroczystości, z tańcami i imprezami. Niech Wielki Post będzie dla nas czasem dłuższego
  “zatrzymania” się przy Bogu, wyciszenia, wsłuchania się bardziej w głos Boga.
 11. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką.