Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej Królowej Kaszub

25.02.2024 r. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24.02.2024

1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na rzecz polskich misjonarzy         „Ad gentes.

2. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. wieczorna, bez niedzielnej homilii.

3. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii,który poprowadzi Róża Rodziców Św. Siostry Faustyny. Zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

I piątek miesiąca – poświęcony Boskiemu Sercu Pana Jezusa z Komunią wynagradzającą i modlitwą za misje. Z rana odwiedzimy naszych chorych. Droga Krzyżowa o godz. 16.00 – dla dzieci, godz. 17.30 – dla dorosłych, a o godz. 19.00 – dla młodzieży i tych, którzy wcześniej nie mogli. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kolektą na misje.

I sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji Księdza Biskupa Arkadiusza, który tego dnia przeżywa swoją 5-tą rocznicę Sakry Biskupiej. Różaniec ten poprowadzi Róża Matek Pani Reginy SzwabaZapraszamy.

5. Sprzątanie kościoła w piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej. Swój dyżur mają rodziny z Sianowa – Danuty Czaja, Iwony Domarus i Lucyny Langa.

6. Dzisiaj po Sumie o godz. 11.00 młodzież, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania rozpocznie swoją Nowennę do Ducha Świętego. Każdego dnia tego tygodnia młodzież ta, ze swoimi bliskimi, rodzicami (w miarę możliwości) będzie uczestniczyła we Mszy Św. o godz. 18.00, po której odmawiać będziemy Nowennę,  a potem spotkanie formacyjne – obecność obowiązkowa.

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od przyszłej – III Niedzieli Wielkiego Postu i trwać będąod 3 do 6 marca br. W tym roku nauki  rekolekcyjne głosić będzie O. Marcin Szwarc – Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej                z Gdańska. Program Rekolekcji wywieszony jest w gablocie oraz umieszczony jest na naszej stronie internetowej.

8. We wtorek 5 marca br. w pięcioletnim cyklu wizytacyjnym przybędzie do naszej parafii J.E. Ksiądz Biskup Diecezjalny dr Ryszard Kasyna. Tego dnia wraz           z kapłanami naszej parafii odwiedzi Szkołę Podstawową w Pomieczyńskiej Hucie, ok. 10.45 nawiedzi kaplicę w Pomieczyńskiej Hucie (zapraszamy mieszkańców na krótką modlitwę i spotkanie z Biskupem), odwiedzi mieszkańców Domu Geriatrycznego, spotka się z przedstawicielami grup i wspólnot parafialnych, zapozna się z przyszłościowymi pracami remontowymi Domu Pielgrzyma.          O godz. 13.00 nawiedzi cmentarz parafialny – zapraszamy również na wspólną modlitwę za naszych zmarłych.

O godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. 

Intencje mszalne tego dnia będą odprawione podczas Mszy Św. rannych, tj. 8.00 bądź 9.30 – rodziny prosimy o skontaktowanie się.

9. W tym roku Kaszubska Droga Krzyżowa – organizowana po raz pierwszy przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie, Oddział Sianowo oraz Parafię – odbędzie się    na naszym Sianowskim Koloseum (Placu Pielgrzyma) w Niedzielę Palmową,        tj. 24 marca br. o godz. 19.00. Będziemy ją przeżywali w duchu wdzięczności        za poświęcenie oraz męczeńską i patriotyczną postawę naszych Przodków, którzy  w obronie kaszubskiego języka, kaszubskiej tradycji i kaszubskiej ziemi gotowi byli zapłacić najwyższą cenę.  

W tym roku Krzyż do poszczególnych Stacji będą niosły następujące grupy:

– od kościoła do III Stacji – Strażacy Straży Pożarnej

– od III do VI Stacji – Ojcowie Róż Żywego Różańca

– od VI do IX Stacji – Rycerze Kolumba

– od IX do XII Stacji – Sołtysi naszych miejscowości

– od XII do XV Stacji – Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego

– od XV Stacji do kościoła – Służba liturgiczna.

Mamy nadzieję, że ta forma nabożeństwa Drogi Krzyżowej stanie się coroczną tradycją, dlatego pozostałe grupy i wspólnoty naszej parafii będą w niej zaangażowane w roku przyszłym i następnych latach.

10. W zakrystii można odbierać program Pielgrzymki po zachodniej ścianie Polski. 

11. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Peregrynację wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Sumie nastąpi uroczyste poświęcenie kopii Ikon, które będą nawiedzały nasze rodziny. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. dwie rodziny będą przyjmowały do swoich domów kopię Ikony, by tam w miejscu wyeksponowanym umieścić wizerunek Matki Bożej, przeżyć tę jedną dobę w duchu modlitwy, by następnego dnia przynieść do kościoła dla następnej rodziny.               W niedziele Peregrynację będziemy rozpoczynali od Sumy o godz. 11.00. Plan Peregrynacji na pierwszy tydzień według poszczególnych rodzin wywieszony jest w gablotce. Będziemy go podawali na bieżąco – z tygodniowym wyprzedzeniem 

12. Intencja modlitewna na miesiąc marzec dla Rodziny Żywego Różańca: „Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem”. 

13. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”    

i „Gość Niedzielnya dla Rodziny Żywego Różańca czasopismo „Różaniec”.        Są również świece w cenie 18 zł., z których dochód przeznaczony jest na Kartuskie Hospicjum.