Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej Królowej Kaszub

18.02.2024 r. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.02.2024

1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.30, podczas których kazania pasyjne głosić będzie ks. Marian Knut – wikariusz ze Strzepcza. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. wieczorna, bez niedzielnej homilii.

3. Przez cały Wielki Post nie ustawajmy w ofiarach, umartwieniach i naprawianiu naszych serc. Własnym przykładem i modlitwą wspierajmy też wielkopostną akcję trzeźwości.

4. W czwartek obchodzimy Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła. Zapraszamy          na  adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy               o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafiiktóry poprowadzi Róża Matek Pani SyldatkZapraszamy.

5. Piątek w Wielkim Poście jest Dniem Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na to nabożeństwo pokutne wszystkich parafian, a więc na godz. 16.00 – dzieci,               na godz. 17.30 – dorośli, a na godz. 19.00 – młodzież oraz ci, którzy wcześniej   nie mogli. Na godz. 16.00 weźmy ze sobą mały krzyż.

6. Przypominamy, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, będąc          w stanie łaski, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

7. Sprzątanie kościoła w piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej. Swój dyżur mają rodziny z Sianowa – Marty Wejer, Gabrieli Miotk i Jadwigi Reglińskiej.

8. „Nauka przedślubna” dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w naszym Sanktuarium odbędzie się w kościele również w najbliższą sobotę: 24 lutego po Mszy św. wieczornej tj. o godz. 19.00. 

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy        „Ad gentes, za która już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. 

10. W przyszłą niedzielę również zapraszamy na Sumę o godz. 11.00 młodzież, która   w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Po Sumie spotkanie formacyjne – obecność obowiązkowa. 

11. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę  Wielkiego Postu i trwać będą od 3 do 6 marca br. W tym roku nauki  rekolekcyjne głosić będzie O. Marcin Szwarc – Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej z Gdańska.  

12. W tym roku Kaszubska Droga Krzyżowa – organizowana po raz pierwszy przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie, Oddział Sianowo oraz Parafię – odbędzie się na naszym Sianowskim Koloseum (Placu Pielgrzyma) w Niedzielę Palmową,     tj. 24 marca br. o godz. 19.00. Będziemy ją przeżywali w duchu wdzięczności    za poświęcenieoraz męczeńską i patriotyczną postawę naszych Przodków, którzy  w obronie kaszubskiego języka, kaszubskiej tradycji i kaszubskiej ziemi gotowi byli zapłacić najwyższą cenę. Szczegółowe informacje przekażemy w najbliższym czasie. 

13. Osoby zapisane na wyjazd do Włoch w dniach od 21 – do 30 kwietnia br. prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł. oraz odbiór planu wyjazdu (termin – do 20 lutego br.). 

14. Od przyszłej II Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 25lutego rozpoczniemy w naszej parafii Peregrynację wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dwie kopie Ikony będą nawiedzały nasze rodziny. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. dwie rodziny będą przyjmowały do swoich domów kopię Ikony, by tam w miejscu wyeksponowanym umieścić wizerunek Matki Bożej, przeżyć tę jedną dobę w duchu modlitwy, by następnego dnia przynieść do kościoła dla następnej rodziny.               W niedziele Peregrynację będziemy rozpoczynali od Sumy o godz. 11.00. Plan Peregrynacji na pierwszy tydzień według poszczególnych rodzin wywieszony jest w gablotce. Będziemy go podawali na bieżąco – z tygodniowym wyprzedzeniem 

15. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”    

i „Gość Niedzielny. Są również świece w cenie 18 zł., z których dochód   przeznaczony jest na Kartuskie Hospicjum.