Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej Królowej Kaszub

Program Wielkiego Odpustu 2024

Odpust lipcowy plakat

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

21.05.2024

1. Dziś dopełnia się radość Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, gdy cały Kościół przeżywa uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech moc Ducha Ożywiciela napełnia nas każdego dnia w naszej wędrówce do domu Ojca.

2. Dzisiaj Nabożeństwo Majowe z Litanią śpiewaną o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św.

3. Jutro obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zaś w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

4. W tym ostatnim tygodniu przed przyjęciem I Komunii Świętej zapraszamy dzieci wraz z rodzicem na spotkanie:- od poniedziałku do piątku na godz. 16.00 – ćwiczenia– w środę natomiast zapraszamy na Mszę św. wieczorną – polecimy wszystkie dzieci opiece Matki Bożej Sianowskiej.

5. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św.     o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców Świętej Filomeny. Zapraszamy.

6. W sobotę – 25-ty dzień miesiąca – przed Mszą św. o godz. 17.30 zapraszamy           na Różaniec św. w intencji dziecka poczętego, który poprowadzi Pani Aleksandra Marczyńska.

7. Pierwsza spowiedź św. dla Dzieci Ikomunijnych, ich rodziców i krewnych odbędzie się w sobotę o godz. 8.00.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość „Trójcy Najświętszej”.      W naszej parafii odbędzie się uroczysta I Komunia Święta dzieci na Sumie          o godz. 11.00.

9. Jako dekanat kartuski organizujemy wyjazd 1 czerwca br. do Lednicy                  na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych. Zapisywać się można w parafii pw.        Św. Wojciecha w Kartuzach u ks. Tomasza Mizyka do 28 maja. Koszt od osoby: 150 zł. Wyjazd o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

10. W środę 12 czerwca dzieci Ikomunijne wezmą udział w Pielgrzymce                    do Sanktuarium Matki Bożej w Swarzewie – Królowej Polskiego Morza.         W programie również Park Ewolucji oraz kino. Osoby chętne mogą zapisywać się   u ks. Marcina w biurze parafialnym. Koszt – 170 zł. od osoby.

11. W sobotę 15 czerwca nasza parafia weźmie udział w X Odpuście Kaszubskim    na Świętej Górze Polanowskiej. Osoby chętne również mogą zapisywać się          w biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

12. W biurze parafialnym są do odbioru Błogosławieństwa Papieskie zamówione podczas pielgrzymki do Włoch.

13. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką oraz pamiątki        z naszego Sanktuarium.

14. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.